Central Park Rooms

  • Wi-Fi
  • Hurtig ind-/ udtjekning
  • Lufthavnsbus
  • Kæledyr ikke tilladt

Vandrerhjemmet ligger 2 km fra Rigas centrum, 1 km fra Sorthovedernes Hus.

Denne indkvartering byder på et fælles køkken til gæsternes brug.

På grund af sin førsteklasses beliggenhed, sikrer Central Park Rooms et godt ophold tæt på Vērmanes Have. Det vil tage dig 19 minutter at gå til de populære Tre Brødre. Tilbyder en række retter, er Klavas Lapa og Subburger kun omkring 350 meter væk. Større seværdigheder i Riga, såsom Riga Cirkus ligger lige i nærheden. 20 minutter kørsel fra Riga International lufthavnen.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Central Park Rooms Riga
Elizabeth'S Yh Rooms
pris kun for mobil

Elizabeth'S Yh Rooms

8.4
Meget godt 808 anmeldelser
30 m fra overnatningsstedet
USD 49 USD 44
pr. nat
Lighthouse Hostel & Rooms
pris kun for mobil

Lighthouse Hostel & Rooms

8.0
Meget godt 1432 anmeldelser
210 m fra overnatningsstedet
USD 30 USD 27
pr. nat
Euro Hostel
pris kun for mobil

Euro Hostel

221 m fra overnatningsstedet
USD 14 USD 13
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Riga International Airport
    14 km

    Togstationer

    Riga Centralstation
    200 m

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Lufthavnstransport

    • Lufthavnsbus

    Serviceydelser

    • Sikkerhedspengeskab
    • Privat ind-/ udtjekning
    • Hurtig ind-/ udtjekning
    • 24 timers vagtservice
    • Bagageopbevaring
    • Husholdning
    • Vaskeri

    I køkkenet

    • Fælles køkken
    • Kedel
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    For børn

    • Brætspil

    Fritid

    • Fritids-/ TV værelset

    På værelser

    • Varme
    • Lydisolerede vinduer
    • Te- og kaffefaciliteter
    • Spisebord
    • Strygeservice

    Design

    • Parketgulv

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Allergivenlige værelser
    • Røgdetektorer
    • Brandslukkere
    • Nøgleadgang

    Kæledyr

    • Kæledyr ikke tilladt !

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 11:00 indtil 23:30
    Udtjekning: indtil 11:00
    Ofte stillede spørgsmål
    • Hvilken lufthavn ligger tættest på Central Park Rooms vandrerhjem?
      Central Park Rooms vandrerhjem ligger 5 km fra Riga International lufthavn.
    • Hvad er reglerne for ind- og udtjekning på Central Park Rooms vandrerhjem?
      Gæster på Central Park Rooms vandrerhjem skal checke ind senest kl. 23:30 og checke ud senest 11:00.
    • Hvor meget koster det at bo på Central Park Rooms vandrerhjem?
      Prisen for en overnatning på Central Park Rooms vandrerhjem er 23€.
    • Hvilke værelsestyper har dette Riga vandrerhjem vandrerhjem?
      Værelsestyperne, der tilbydes af dette Riga vandrerhjem vandrerhjem, er Familieværelse og 2-personersværelse.
    • Er der Wi-Fi på Central Park Rooms vandrerhjem?
      Ja, på Central Park Rooms vandrerhjem er der WiFi i hele ejendommen.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Riga International Airport
    14 km

    Togstationer

    Riga Centralstation
    200 m

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Central Park Rooms Riga

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk